Francofolies Blagoevgrad

За другите
Lisa-Loup

Francofolies Blagoevgrad

Post by Lisa-Loup » Tue Mar 15, 2016 10:33 pm

Може би вече сте чули, но на 17-ти и 18-ти юни в Благоевград ще се проведе фестивалът Francofolies . Засега се знае само, че на 18-ти ще пее Zaz, концертът ще бъде безплатен. Все още не знам кои ще са другите изпълнители и тръпна в очакване да разбера, за да видя заслужава ли си :) Някой от вас мисли ли да ходи?

Слуховете казват, че и DEEP ZONE Project ще са замесени с нещо, но с какво? :|

Тони

Re: Francofolies Blagoevgrad

Post by Тони » Wed Mar 16, 2016 1:06 am

Далечко ми се пада на мен, ще пропусна този път. Пък и баш по това време са и най-големите Francofolies - познайте къде :)

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Wed Mar 16, 2016 3:18 pm

Кой ще участва в тамошните, има ли вече програма?

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Wed Mar 16, 2016 6:47 pm

Ние с моя съпруг се гласим да ходим. И аз тръпна в очакване да разбера кои ще са другите изпълнители. Проверявам из нета почти всеки ден, но засега няма информация. Някъде четох, че към средата на този месец би трябвало да се знае вече кой още ще участва. Тайничко се надявам Индила да ни посети. :mrgreen:

Тони

Post by Тони » Thu Mar 17, 2016 6:08 am

Lisa-Loup wrote:Кой ще участва в тамошните, има ли вече програма?
http://www.francofolies.com/default-fr.aspx

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Thu Mar 17, 2016 11:16 am

Леле, почти никого от тези не съм чувала :shock:

В Благоевград ще идват и Nouvelle Vague, обявени са за същата дата и час, като Zaz.

Тия от Francofolies пускат на час по лъжичка, да вземат да качат пълната програма вече.
Ioana_2003 wrote: Тайничко се надявам Индила да ни посети. :mrgreen:
И аз не бих отказала ;)

Тони

Post by Тони » Fri Mar 18, 2016 1:00 am

Би било по-странно, ако си чувала. Да цитирам Xcat от по-горе - хората са различни, и то не само по житейски опит :) :) :).
Има и други причини - тукашните francofolies са празник повече на фр.език отколкото на Франция - малко са французите от Франция. То и приказката е такава - тук казват - французи от Франция, или френски от Франция - и под това се разбира вид диалект :)
Друго - les francofolies са преход към джаз фестивала, основния летен фестивал, та и затова повечето музиканти клонят към джаз стилове. Не се изразих точно, защото джаза си е цяла вселена (не отделна обаче :) ) и всичко може да се изкара, че клони към джаз. Но горе-долу така си е.
Европейците освен Celine Dion други май не познават, въпреки, че Les Trois Accords примерно тук са много по известни от нея. С музика говоря, иначе парите на Вегас-ката певица не се поставят под съмнение:)
Аз най-вероятно ще ида да чуя Sting и Peter Gabriel пo същото време, но на друг фестивал.

Едно тъжно събитие, на което може и да не сте обърнали внимание - преди няколко дни се е застрелял Кийт Емерсън - Е-то от E.L.P. За мен концерта им 77-ма в Монреал е най-великия за всички времена и музикални жанрове. И досега си остава такъв, просто избягвам да правя сравнения и махам частицата най- :) Има го в youtube ако някой се интересува ;)

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Fri May 27, 2016 6:39 pm

За хилядите, четящи тук:

17 юни (петък)
20:25 - 21:25 / FÉFÉ (ФЕФЕ)
21:50 - 22:50 / GIPSY KINGS (ДЖИПСИ КИНГС)
23:15 - 00:30 / DJ ПАРТИ

18 юни (събота)
19:00 - 20:00 / NOUVELLE VAGUE (НУВЕЛ ВАГ)
20:30 - 22:00 / ZAZ (ЗАЗ)
22:30 - 00:30 / БГ радио награди
00:45 - 02:00 / JORIS DELACROIX DJ SET (ЖОРИС ДЬОЛАКРОА DJ СЕТ)

http://francofoliesbg.com/programa/programa-2016/

Тони

Post by Тони » Sat Jul 09, 2016 4:30 pm

Бе какво стана с тези концерти, някой (от хилядите) отиде ли да я види тази Заз ?
Питам за да имам повод да се похваля :mrgreen:
Както писах, ходих да видя Стинг и П. Габриел. Втория не ми е любимец, още по-малко музиката му, но концерта беше невероятен. Направо съм без думи. Близо 3 часа без пауза, без почивка, такава енергия у тия дъртаци ( :mrgreen: ) не е за вярване ! Но си беше нужно, щото временцето не беше от най-горещите, с лек дъждец, аха да премине в снежец :D . Майтап бе Уили, 15-17 гр беше, нямаше сняг :D
А и бе направено необходимото от организаторите (евтина бира и разнасяне на концентрати) за да не мръзнат 80 000-те зрители !
Добре че подухваше и вятър (хубаво е да подухва отвреме-навреме :mrgreen: ), щото пушека от изпушената трева да се разнася поне малко. :)

Ето 2 снимки, мои, и линк към клип, пък който се интересува, ще си намери повече ако търси с Gabriel & Sting FEQ 2016.

Наздраве!

Image
Image

Тони

Post by Тони » Sat Jul 09, 2016 4:37 pm

Линка забравих. И аз направих 2-3 видеа, но не излядоха особено добри, много близо до колоните бях. Баш Sledgehammer целия го записах, може да пробвам да го кача.

Post Reply