Сега слушам...

За другите
Post Reply
Lisa-Loup

Re: Сега слушам...

Post by Lisa-Loup » Tue Aug 07, 2018 3:20 pm

Тази песен много ми напомня на Rolling Stone с нейното Ла-ла-ла, не мислите ли?

Тони

Post by Тони » Tue Aug 07, 2018 11:51 pm

Абе тече някаква поголовна арабизация във Франция, не само в музиката. Не е на добре.

От радиата - тези на MFM u RFM, но не всичките.

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Wed Aug 08, 2018 9:41 am

Като америко/африканизацията, която така и не е спирала. (Всяка втора песен е хип-хоп, който аз недолюбвам, ама кой ме пита). Това са си влияния, каквито е имало и ще има, не само в музиката, а в изкуството като цяло. И това ще мине и ще дойде следващото, чакам си българизацията.

Тони

Post by Тони » Wed Aug 08, 2018 9:43 pm

Lonely Lisa, e, вярвам, че не си толкова самотна :), по Северна Америка африканизацията не е чак такава, каквато си я представят от България. Примерно при мен има един доста ограничаващ фактор, подвизаващ се под формата на -40 °С по 3-4-5-6 дни зимата. И няколко пъти по седмица-две - по -20 °С. Та-а-а постоят, постоят, па отлитат на юг.
Музикалния вкус е повече доминиран от мнозинството - имам предвид бейби-бумърите от 65-70 нагоре. Не мрат бе ! Вярно доста рап се чува, предимно от колите, но то е някаква форма на протест с/у Елвис, Франк Синатра &co.
Май забравих да се похваля с Jethro Tull, да спомена, че беше пълно с млади хора, даже деца, на концерта.
А миналия петък, на Блонди имаше едно 30 000 души. Дет се казва, и душата е важна, не само визията. Дъщеря ми ходи да я гледа.
От мен да мине, ще ви спестя снимки от концерта.

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Tue Aug 14, 2018 9:35 am

Аз категорично съм обявила бойкот на българската ни музка (с малки изключения, разбира се). Не слушам и Хамериканските популярни бози, с които ни заливат денонощно. За момента слушам предимно музика от френски, белгийски и канадски изпълнители. Рядко нещо друго.
Прави ми впечатление напоследък, че доста чуждестранни изпълнители се влюбват в нашите традиционни песни и начин на пеене и го вплитат доста умело (понякога) в различен стил музика. Последния път, когато се сблъсках с такова явление, беше на изпълнение на "моя любимец" Maitre Gims по The Voice, когато "пя" и Милен. :o :shock:

Тони

Post by Тони » Fri Aug 24, 2018 9:59 pm

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Mon Aug 27, 2018 11:57 am

Не мога да спра да се възхищавам на красотата ѝ, всеки път когато гледам видео от младите ѝ години или иначе казано - преди операциите... [g094.gif] Всеки път ме хваща яд, че е решила да се подложи на такива процедури. А остарява красиво! Или май трябваше да е в минало време последното изречение... :roll:

Тони

Post by Тони » Mon Aug 27, 2018 5:53 pm

Аз пък и сега си я харесвам. Освен това не се доверявам на женски оценки за красота (на други жени) ;)

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Mon Aug 27, 2018 7:50 pm

Хахахах аз също не се доверявам на оценки за женската красота, идващи от мъже, че като ги гледам повечето покрай мен какви ги харесват... :shock: Съвсем спокойно мога да кажа, че аз имам по-добър вкус от повечето мъже, които познавам.

И така си я харесвам много, няма спор. Колкото и операции да си направи, този чар и енергия, които излъчва, няма да се заличат. [g094.gif]

Тони

Post by Тони » Mon Aug 27, 2018 9:00 pm

Ioana_2003 wrote:
Mon Aug 27, 2018 7:50 pm
Хахахах аз също не се доверявам на оценки за женската красота, идващи от мъже, че като ги гледам повечето покрай мен какви ги харесват... :shock: Съвсем спокойно мога да кажа, че аз имам по-добър вкус от повечето мъже, които познавам.

И така си я харесвам много, няма спор. Колкото и операции да си направи, този чар и енергия, които излъчва, няма да се заличат. [g094.gif]
Само да попитам, твоя по-добър вкус за женска красота, носи ли ти някакви позитиви? Защото моя ми носи :)

Mylène много повече съм я слушал, отколкото гледал, моята оценка също е повече за вътрешната ѝ ;) красота.

Ето какво слушам тези дни:

Почти се научих и да го свиря, е не като Cortot...

Post Reply