Jean Rochefort

новини, клюки, събития
Post Reply
Тони

Jean Rochefort

Post by Тони » Sat Oct 14, 2017 1:33 am

Голямо мъртвило. Не само в този форум, но тук драстично.
Доколкото дочух, купона бил във фейсбук бг страницата. Май скоро няма да има интернет извън фейсбук.
--------
Сигурно малкото и рядко четящи тук са осведомени оттам, но все пак. Mylène се е появила на погребението на Jean Rochefort - неин близък приятел и любим актьор. Лека му пръст, винаги съм го харесвал и аз, сега е момента да си припомним някои от филмите му.
А Mylène - прекрасна както винаги, има доста снимки и даже едно видео.

Lisa-Loup

Re: Jean Rochefort

Post by Lisa-Loup » Sat Oct 14, 2017 10:44 am

Цъ, и там е мъртвило.

Честно да си призная, този актьор не го бях чувала. Препоръчай някой негов филм.

А това, което ми направи впечатление на мен, а и не само, е че Милен е учудващо усмихната на снимките :?

Тони

Post by Тони » Sun Oct 15, 2017 7:12 am

На младостта всичко и е простено ;)
Но щом името не говори нищо, опасявам се че не гледаш такъв тип филми. Просто не зная какво да препоръчам. Аз лично харесвам повече комедиите, макар че той играе всякакви роли.
Може би Désaccord parfait - един от последните. Старите му филми от 70-те надали ще ти харесат, но може да пробваш с Un éléphant ça trompe énormément :)
Според мен Mylène e усмихната, защото той винаги е твърдял, че предпочита актьорската му игра да усмихва хората, а не да ги разплаква. Макар понякога и това да се получава.
Отдавна не бях гледал негов филм, мисля последния беше L'artiste et son modèle, но наскоро носталгията ме върна в няколко филма на Белмондо, и JR играеше в една епизодична роля там, така се прехвърлих на него. После умря и изгледах още 2-3.
Идеалния актьор за ролята на Дон Кихот, жалко, че Тери Гилиъм не можа да си довърши проекта.
Има един забавен епизод с чорапи, подарени му от MF, описан е в innamoramento & mylène.net.

Тони

Post by Тони » Mon Oct 16, 2017 7:46 pm

Гласа на Mylène четяща писмото си към Jean Rochefort посмъртно.
https://www.mylene.net/modules/index.php?r=4&z=4643

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Wed Oct 18, 2017 3:12 pm

[g094.gif] [g094.gif] [g094.gif] [g094.gif] [g094.gif]

Post Reply