Клюкини

новини, клюки, събития
Post Reply
Тони

Re: Клюкини

Post by Тони » Fri Jan 19, 2018 2:04 am

Парчето изтече. Не разочарован, съсипан съм :)
Бая ще трябва да го послушам за да почне да ми харесва
Имаше един виц за жабока, дето бил много омагьосан и ат една целувка нямало как да се превърне в принц :mrgreen:

Тони

Post by Тони » Fri Jan 19, 2018 2:24 am

"Еst-elle trop belle, suis-je trop sot..."
Почвам да се моля Голдман да не реши и той да се завръща... :)

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Fri Jan 19, 2018 10:33 am

Що бе, виж го к'во е веселко, ля ля ля :lol:

Тя не се ли беше отказала да пее в толкова ниска гама? :D

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Sat Jan 20, 2018 10:33 am

На 186-тото прослушване, май започва да ми харесва :? Но продължавам да твърдя, че фалшивее към края.

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Sat Jan 20, 2018 10:36 pm

На мен много ми хареса още от първо слушане. Аз харесвам донякъде електронна музика, може би затова. Определено е много различно от нейния стил, но пък това е съвсем нормално да експериментира. Все пак трябва да върви в крак с времето малко от малко. :mrgreen:

Тони

Post by Тони » Sun Jan 21, 2018 4:33 am

То па едно време... , то па един крак... ;)
Когато една стратегия е печеливша, промени не се правят, още по-малко експерименти.
Почвам да се плаша, че раздялата с Boutonnat е окончателна. Щото стила Mylène е всъщност негов, не неин.
--------------
Точно 3 пъти го чух сингъла до сега и даже спрях слушането на MFM Radio от страх че там го пускат. Все още не съм загубил всички надежди за албума, де да видим.

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Mon Jan 22, 2018 11:46 am

Тони wrote:
Sun Jan 21, 2018 4:33 am
Когато една стратегия е печеливша, промени не се правят, още по-малко експерименти.
Абсолютно! Само че не съм сигурна дали тази стратегия не е успешна само сред дългогодишните й фенове и тя наистина да се опитва да се хареса на нови и най-вече чуждоезикови (след дъжд качулка малко).

А последният й албум не беше ли заедно с Бутона? Аз техните взаимоотношения напоследък ги възприемам повече като събиране, отколкото като раздяла. От De temps насам май са си заедно, макар и не във всяко музикално отношение.

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Mon Jan 22, 2018 11:53 am

Хахахаха да, прав си относно времената и краката. :lol: Съгласна съм, че Лоран си е Лоран, но опитай да си представиш как 30 години правиш едно и също? Няма ли да ти омръзне по някое време? Не всичко е пари и печеливши стратегии в един момент вече.

Аз също се надявах г-н Бутона да е в картинката, но това не зависи от нас и нашите желания очевидно. И все пак не мисля, че албумът ще е лош - ще бъде по-скоро много различен. На мен ми стига само да слушам гласа ѝ и да не ме дразни изключително много музиката. :mrgreen: Това, разбира се, е моето мнение. :D

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Mon Jan 22, 2018 12:16 pm

Ioana_2003 wrote:
Mon Jan 22, 2018 11:53 am
и да не ме дразни изключително много музиката.
:lol: :lol: :lol:

Тони

Post by Тони » Tue Jan 23, 2018 7:17 pm

Харесвам, и то много, текстовете на Мylène, но да не си кривя душата, имам едно томче - Най-красивите страници от френската поезия. Е, вътре няма и 1 ред писан от жена - поетеса.
(Тук малко неуместно се сещам за епиграмата на Радой Ралин за поетесата :mrgreen: , извинете значи)
В днешно време всички пишат. Пишат къде ли не, какво ли не, как ли не. Но няма нито нов Верлен, нито нов Гогол. Море на посредствеността и политкоректната дигитална конюнктура.
Това, което прави Мylène изключителна, е умението ѝ да обедини невероятните си все пак текстове с наистина много добрата музика на Вoutonnat., да отсее само най-добрите аранжименти, правени от най-добрите музиканти (имам предвид Ivan Cassar) и с неповторимо емоционалното си сценично поведение да сътвори невероятния си спектакъл. Всеки път, с впечатляващо постоянство. Hямам предвид единствено концертите. Студийните записи, клиповете, Giorgino, фотосесиите, всичко.
И разбира се има нещо в непрофесионалния и нешколувания ѝ глас, което лично мен ме paзтърсва като нищо друго.
Някои от елементите на тази симбиоза липсват в последното парче, даже не може да ми се извърти устата да го нарека песен. Липсва музиката. Липсва хармония и мелодичност, защото музиката е само ритъм единствено в Африка. Ритъма е необходимо, но далеч не задължително условие за едно музикално произведение. Хармонията е такова.
Освен това според мен Мylène този път в подбора на екипа си е паднала доста под обичайното ниво. Честно казано, изтеклата информация за клипа направо ме плаши.
Не зная дали се дължи на изстиване на отношенията с Boutonnat, неин стремеж към независимост, прекалени изисквания (финансови) на хората, които ѝ помагаха да създаде прекрасните неща от преди? Не знам и не се интересувам. Искам си предишната, моята Мylène.
Егоистично, но факт.
A, да, филма. Ще го гледам само за да я видя. Никога не съм предполагал, че ще се наложи да гледам подобен тип бози. Имам молба към уважаемите (две ;) ) съфорумки. Tъй като при мен ще излезе април месец, тоест вие ще сте го видяли преди мен, да ми кажете кога ще е нейната последна сцена, да не се мъча да седя до края. :D

Post Reply