Който където!

За каквото се сетите
Тони

Re: Който където!

Post by Тони » Sat Mar 14, 2015 11:35 pm

Благодаря, Maia, винаги готова да се притече на помощ на изпаднал в нужда човек :). Ще намина през магазина със сигурност. Иначе за on-line предпочитам директно от сайта на Universal MS - те сега до 1 април дават 25% намаление. Повечето ми дискове на нашто Мими (Mymy както казват франсетата) са оттам, поради липсата им и в невероятно богатите на музика квартални ми магазини. Всъщност веднъж попитах и се оказа, че като поръчам нещо при тях, те пак го взимат от Universal, само че им го доставят по-бързо, отколкото на домашния ми адрес. Интересното е че понякога е и по-евтино :)
Тъй като съм консерва обаче, винаги съм предпочитал принципа "око да види, ръка да пипне". Един куриоз - около Славейков питах за музикален магазин и един ми казва - "За кво ти е магазин ? - тия от сергиите ще ти запишат абсолютно всичко, което можеш да измислиш" - останах с впечатление, че някои не разбират разликата между диск записан от машина във фабриката и този с мп3-ки на домашна записвачка :)

Xcat

Post by Xcat » Sun Mar 15, 2015 11:33 am

Тони wrote:Тъй като съм консерва обаче, винаги съм предпочитал принципа "око да види, ръка да пипне".
Дискът си е диск все пак. Ако го поръчаш от интернет, е малко вероятно да ти доставят палка салам. :D
И да, качеството определено е важно. ;)
Je veux savoir où naît le vent
J'ai l'âme inerte en même temps...

Image

Тони

Post by Тони » Wed Apr 08, 2015 7:22 am

Надявайки се на благоволението на модератора си позволявам да пусна линк към кратък клип точно по темата. Няма как да сложа знаменце на картата обаче.
https://picasaweb.google.com/1182951337 ... directlink

Без да се оправдавам (за качеството де), да спомена само че нямах камера на релси и малко ми мръзнеха ръцете :)

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Wed Apr 08, 2015 8:30 am

:shock: Къде намери толкова сняг? И по-важният въпрос - доброволно ли се набута в него?? :lol: Аз вече не искам сняг поне до края на... седмицата [icon_problem.gif]
Last edited by Lisa-Loup on Wed Apr 08, 2015 11:22 am, edited 1 time in total.

Xcat

Post by Xcat » Wed Apr 08, 2015 9:50 am

Ехааа, красота! И студ. Чак ме втресе. Бррр... Не са за мен тези зимни пейзажи. :D

Image

Xcat

Post by Xcat » Wed Apr 08, 2015 11:34 am

Между другото, поради липса на активност тук, си намерих алтернативно поприще за изява: :P http://mylene.forumactif.com/forum

Image

Тони

Post by Тони » Sat Sep 12, 2015 4:12 pm

По някакво случайно стечение на обстоятелствата ми се отваря ходене до България - за втори път в една година (!) и тъй като миналия не намерих никакъв диск ( на Mylène) се зачудих дали сега си заслужава да обиколя муз. магазини и пак да проверя. Поне няма да е трудно - два само видях март месец. Някакви идеи ?

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Sat Sep 12, 2015 4:16 pm

Ти в кои магазини провери предния път? В мола на Стамболийски има сравнително голяма книжарница, в която съм виждала дискове нейни. И в Orange имаше, даже си купих Live a Bercy на DVD, но преди време, сега не знам дали има.

Тони

Post by Тони » Tue Sep 22, 2015 10:46 pm

Както винаги Maia се притича на помощ на блуждаещото ми его. В Orange - нищо, но много любезни. Avant que l'ombre & Point de suture от книжарницата на Стамболийски. По-интересно бе, че във fnac-a на CDG - нищо, ама НИЩО ! Моткаха се некви тъмнозелени и доста завалено се опитвааха да ми кажат, че технологиите се били променили. Да ама не еволюирали, досущ като тях. Малко жал ми стана за франсетата.

Stuffed Monkey

Post by Stuffed Monkey » Wed Oct 14, 2015 9:31 pm

Аз реших да потърся тук от английската част на сайта. Предварително се извинявам за евентуални грешки в докладите, които, както е превода на български език от Google Translate.

Аз съм от Киев, е моят роден език - руски.

Искам да благодаря на тези, които са създали този сайт.

Когато прочетох тази тема, аз обърна внимание на съобщението:
Xcat wrote: Все се чудя защо руснаците толкова я обожават. Сигурно защото преди напомняше на Ала Пугачова като млада. :lol:
Цял живот съм чуят и видят Пугачов, и аз не мисля, че това е по някакъв начин влияе любовта ни към Mylene. Пугачов в младежките си години е бил много различен от нея, тя е доста по-различно - и като темперамент, и личния си живот, както и начина на изпълнение, при избора на репертоар, като цяло, във всички. Е, че червена коса е обща.

Мисля, че ние обичаме Mylene, защото, първо, ние имаме дълга традиция на любов към френски художници. Сред тях бяха Charles Aznavour, Mireille Mathieu, Joe Dassin, Patricia Kaas.
И там Милен известния френски чар, изтънченост и мистерия. В песните й можем да открием дълбок смисъл, те се отразяват на душата.
Нещо повече, той е най-висок клас изпълнител, с песни и музикални клипове на най-високо художествено и техническо ниво. И, разбира се, впечатляващи концерти.

Благодаря ви, ако сте имали търпението да чете дълго съобщение :)

Post Reply