Разни

новини, клюки, събития
Post Reply
Тони

Re: Разни

Post by Тони » Fri Mar 15, 2019 7:36 pm

Mylene рецитира едно стихотворение от Аполинер - посветено на Louise de Colligny в далечната 1914 г.

С музикален фон Un jour ou l'autre.
ot 21:50 - около 2 минути

https://www.franceinter.fr/emissions/nu ... vrier-2019

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Tue Apr 02, 2019 10:26 am

Доста "странно" ми се стори това стихотворение след превода на гугъл на английски език... :mrgreen:

Тони

Post by Тони » Tue Apr 02, 2019 7:40 pm

А-а-а-а, поезия не трябва и не може да се превежда. Пък да се превежда от гугъл трад - това вече си е престъпление по наказателния кодекс, което трябва да се наказва със строг тъмничен затвор, без Wi-Fi и с гледане на телевизията на лъжата - ВВС и четене на глас на New York Times. С превъзпитателна цел.
Самото стихотворение си е доста еротично от съвременна, феминистко-морализаторска и лицемерна гледна точка, а иначе - една доста изящна и изучавана в средното училище творба. Може би вече да не е, не съм се интересувал. И далеч не е най-еротичното на Аполинер, да не говорим за някои негови съвременници, също поети.
Малко е тъжно, че понастоящем в изкуството и културата се шири наглосаксонския лицемерен морал, толкова красиви произведения в музиката, поезията, изобразителното изкуство биват старателно потопени дълбоко в съвременния информационен океан.
------------------
Какво стана с форума тези дни? Ъпдейт или кърпене на пробив? Аз лично бих съжалявал ако се наложи собствениците да го закрият.
-------------------
Има някаква новина, че телефоните ще са забранени по време на концертите. Бих се радвал ако е истина. То наближава вече - ей го, 2 месеца само :)

Marie-Helene
Site Admin

Post by Marie-Helene » Tue Apr 02, 2019 8:23 pm

Тони wrote:
Tue Apr 02, 2019 7:40 pm
------------------
Какво стана с форума тези дни? Ъпдейт или кърпене на пробив? Аз лично бих съжалявал ако се наложи собствениците да го закрият.
-------------------
Проблем с последния ъпдейт, всичко е наред вече.

Тони

Post by Тони » Wed Apr 03, 2019 5:57 pm

Благодаря [53.gif]

Тони

Post by Тони » Mon May 13, 2019 8:13 pm

Какво стана, защо всички се отказаха от този форум?
Сега, като направят фейсбука платен и на части, дали ще се върнат ;) :)
---------------------
За клипа Des Larmes някой нещо ще ли да сподели?
Вече по-малко от месец до концерта, по разни сайтове върви обратно броене :) Слухове, че репетициите започват от днес.

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Thu May 16, 2019 2:09 pm

Хахаххахаах да, Тони съгласна съм с теб, но като не разбирам френски съм принудена да прибягвам до такива методи. С тази разлика, че аз много добре знам как действа преводачката и си имам едно наум какви ми ги "блещи".

Аз съвсем бях забравила, че ей го след 2-3 седмици идва концерта. Нищо, че вече сънувах как съм в Париж и съм си забравила билетите за концерта в България... :oops:

И аз го прочетох това за телефоните, но като че ли не мога да изразя мнение, защото не съм присъствала никога на събития от такъв ранг.

Post Reply