Любителски превод на книгата Mylène Farmer The Single File - Steve Cabus

песни, интервюта, статии
Ioana_2003

Re: Любителски превод на книгата Mylène Farmer The Single File - Steve Cabus

Post by Ioana_2003 » Mon Jan 02, 2017 9:36 pm

Отново си забравих бележката под линия. :oops:
Става въпрос за "boums", което трябва да означава: партита. (Поне според чичко гугъл) :mrgreen:

Тони

Post by Тони » Tue Jan 03, 2017 1:50 am

Благодаря, Йоана !

Освен всичко друго, според мен си се усъвършенствала значително. Не казвам, че предните глави са по-лошо преведени, ни най-малко, просто този път е много добре.
Между другото, гледали ли сте филма на Кубрик ? Много е добър, а и Mylène често прави aлюзии към него. Триото на Шуберт, използвано във филма е същото от танца на "les filles" - роботите от Timeless.
В момента точно слушам едно предаване за Кодерло дьо Лакло - автора на Опасни връзки и считан за епистоларния настойник на либертанизма във Франция. По радио Europe 1 --- http://www.europe1.fr/emissions/au-coeu ... 17-2940323

Озвучено с песни на Mylène, разбира се :)

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Tue Jan 03, 2017 12:41 pm

Благодаря, Тони!
Доста ме помъчи тази глава. Авторът не е писател в истинския смисъл на думата, а просто фен, който е решил да напише книга. Разбирайте адски разкъсани изречения, вметнати части, които на бг звучат ужасно, остарели британски думи и изрази и т.н.

Това трио на Шуберт май е доста експлоатирано така като чета. :lol: Определено ми допада, но само една определена част от него (частта, която използва и Милен по време на танца на роботите). А и да си кажа честно, аранжиментът от Timeless ми допада една идея повече от оригинала. :mrgreen: Макар че понякога зависи от настроението ми. :D Аз лично съм фен на Шопен. :mrgreen: Подрънквам си него на пианото от време на време. Е, и Милен изскача из нотите доста често. Даже майка ми ме кара да ѝ свиря Ainsi soit je, но версията от концерта Timeless с готиното интро.

П.П.: Следващата глава е почти готова. :P :mrgreen: