Разни

новини, клюки, събития
Post Reply
Lisa-Loup

Re: Разни

Post by Lisa-Loup » Thu May 10, 2018 12:11 am

Бих казала жалко, че няма да мога да го гледам директно, а ще трябва да чакам запис.

Според доста от сайтовете, които чета, Милен ще е на запис, няма да пее пред публика, а още по-малко с някой от участниците, както са пяли други музиканти.

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Fri May 11, 2018 12:24 pm

Аз успявах по някакъв начин да намеря лайв стрийм на TF1, но все си мисля, че съм изкарвала късмет, та ще видим сега дали ще успея.
И за миг не съм си помислила, че Милен ще пее на живо . :lol: Което поражда у мен един въпрос: Защо никога не пее на живо в такива предавания? :roll:

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Sun May 13, 2018 4:15 pm

Ioana_2003 wrote:
Fri May 11, 2018 12:24 pm
Което поражда у мен един въпрос: Защо никога не пее на живо в такива предавания? :roll:
Това, което аз искам да попитам е има ли намерение някой път да разнообрази и да пее на живо? :? Пази си гласа ли, що ли.

DICEYUK

Post by DICEYUK » Sun Jun 03, 2018 11:58 pm

Friday 8th June 21 hours CET
You can watch it live here
https://www.tntendirect.com/TF1-en-direct
See my Mylene Collection at http://diceyuk.skyrock.com/

Image

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Mon Jun 04, 2018 5:43 pm

Wow, thanks Dicey! [4.gif]

Тони

Post by Тони » Thu Jun 21, 2018 8:37 am

Едно мнение, което прочетох тези дни в mylene.net странно съвпада с моето, чак си помислих дали не ставам нощно време да пиша като сумнамбул там :) Ta pеших да го споделя с вас, моето, не прочетеното :)
Нали знаете че се очаква утре втория сингъл от новия албум ? Дует с американо-италианката Лаура Перуци (LP). Опитвам се да не се настройвам предубедено, но тоя търкалящ се камък така хубаво ми смачка всички хубави очаквания ...
Тя била и композиторка, ще знаете (LP). Послушах я малко, по мои наблюдения тоя кънтри-рок стил се чува в 6 от 10 бара по източния бряг. От 4-те останали, 3 са джаз и 1 - естествено Елвис. Той, Елвис де, повече върви в средния запад и по- на юг, там държи все още едно 30-40% :)
Нищо против стила, не ми пречи, както казва сина ми, но не e стила на Mylène. За тембъра на "певицата" няма да отварям дума. Не е лошо все пак да се припомнят някои народни мъдрости, в случая - от всяко дърво свирка не става. Женицата има типично конюнктурното за момента лесбийско излъчване. Както казах - нищо против, но благодаря, не.
Мисълта ми е, че Mylène, няма да спра да я харесвам, но се разпилява напоследък. За разлика от твърдите фенове, аз харесах много албума Monkey me, по Timeless концерта имах някои слаби резерви, изцяло отмити от личното ми
впечатление, харесах даже Interstellaires, макар не всички песни. Stolen car - много добра, без да е някакъв изключителен връх. Освен в маркетинга. Трябва да признаем все пак, че 2-ма големи няма как да произведат боза, даже и брада да си пуснат. Пък аз и Стинг слушам охотно.
Но-о-о... Почна да ми се губи възходящата част от графиката. Някакво посредствено ниво я е завладяло в музикално
отношение. Не зная свързано ли е с опит да се скъса окончателно с музиката на L. Bouttonnat ? Ако да, чия е този опит? Нейн или негов? А може да се е изчерпал творчески, не е Моцарт все пак. Ще направя едно сравнение, извинявам се предварително ако ви се стори неуместно.
С хокея. Това е игра, олицетворена понастоящем в 99.99% от купата Стенли. За един играч в NHL не едостатъчно да е добър. Не е достатъчно даже да е най-добър. Трябва да е магьосник. Задължително. За вратарите в отборите на NHL казват, че трябва да правят поне по 2 магически спасявания на мач. В тазгодишния финал двамата вратари правеха по 5-6.
Mylène напоследък не е правила вълшебни песни. Правила е какво ли не, с кого ли не. Стил, класа, загадъчност -
традиционни. Нови партньори, разнообразие, интервюта, книги, зарибяване на нова публика.
Обаче магията я няма. От À l'ombre и Tu ne le dis pas я няма.
Липсва ми.
Je veux mon hiver...
----------
Турнето догодина? Дано...

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Thu Jun 21, 2018 6:21 pm

LP я харесвам, без да взимам под внимание излъчването й. Музиката и тембърът ми допадат, в думите не съм се заслушвала. Но и аз малко се притеснявам как ще си допаднат нейния стил и този на Милен.

А относно експериментите й, изключващи Бутона, нямам нищо против тях, стига да не са комерсиални бози като Федер и Редуан (за новия дует още не знам).

Та с малко смесени чувства очаквам новия сингъл, особено клипа (Милен, люлееща се на люлка и ЛП свиреща на китарчето си отстрани..)

Lisa-Loup

Post by Lisa-Loup » Fri Jun 22, 2018 8:54 am

P. S. На мен май ми харесва [39.gif]

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Fri Jun 22, 2018 9:31 am

Аз още съм в чуденка дали ми харесва или не. :lol: Ще споделя по-късно. Трябва ми време. :roll:

Ioana_2003

Post by Ioana_2003 » Fri Jun 22, 2018 9:39 am

Напълно споделям мнението ти, Тони. Аз се чувствам по подобен начин (и може би не само аз). Определено е в застой и се чуди "каква щуротия да измисли" :lol: Е, понякога щуротиите ѝ са интересни, но пък друг път - не чак толкова.
За момента не съм впечатлена от песента. Не е лоша, но не ми се съчетават добре двата гласа. Единият ме праща в небесата с мекотата си, а другият направо ме "изстъргва" от там и ме връща пак в реалността. :shock:

Post Reply